Opublikowano

Jak wybrać owijarkę do palet

Aby czynności realizowane w zakładzie przemysłowym i produkcyjnym mogły być wykonywane w możliwie najbardziej sprawny oraz wydajny sposób, konieczne jest zastosowanie nowoczesnych maszyn. Należą do nich między innymi sortownice i układnice. W ostatnim czasie rosnącym zainteresowaniem właścicieli firm cieszą się również owijarki do palet. Są to nowoczesne urządzenia, które bardzo mocno usprawniają czynności związane z wysyłką towarów.

Owijarki do palet – czym właściwie są?

Owijarki do palet to specjalne maszyny składające się z dwóch części – obrotowej podstawki w kształcie okręgu oraz ramienia, w którym mocowana jest folia stretch. Na obrotowym dysku stawia się paletę. Gdy tylko podstawka zacznie się obracać, ramię z folią stretch stopniowo porusza się w górę owijając cały ładunek. Dzięki temu towar jest w odpowiedni sposób zabezpieczony przed upadkiem z palety w czasie transportu. Akcesoria tego typu mogą być wykorzystywane do zabezpieczania różnego rodzaju produktów, takich jak na przykład stalowe konstrukcje, sprzęty elektroniczne czy też artykuły spożywcze. Znajdą więc swoje zastosowanie niemal w każdej branży.

Jak wybrać urządzenie dla siebie?

Trzeba powiedzieć, że owijarki do palet są dostępne w kilku wariantach i konfiguracjach, co powoduje, że należy dokładnie zapoznać się z ich szczegółowymi parametrami technicznymi, by móc wybrać najodpowiedniejszy model dla swoich potrzeb.

Ceny owijarek wahają się od kilkunastu do kilkudziesięciu tysięcy złotych. Wszystko jest uzależnione od zastosowanego napędu, liczby silników, rodzaju materiału oraz funkcji dodatkowych. Nie należy więc w tym aspekcie kierować się wyłącznie ceną, gdyż bardzo często się zdarza, że urządzenia najtańsze będą niewystarczające dla naszych potrzeb. Wybierając sprzęt dla siebie należy zwrócić szczególną uwagę na aspekty, takie jak wydajność pracy urządzenia oraz dopuszczalne obciążenie. Nie bez znaczenia jest również dostępność lokalnego dystrybutora oraz serwisu. Dzięki temu, w sytuacji jakichkolwiek nieprawidłowości, możliwe będzie szybkie podjęcie czynności naprawczych bez konieczności długiego oczekiwania na fachowca.